25. 12. 2017
Petr Stránský

 

Rok se s rokem sešel a tak jsme se podívali co nám vlastně dal. Těch změn bylo poměrně hodně:

Začali jsme také opět investovat do naší vlastní sítě, která je teď daleko modernější než při jejím vzniku. Všechny naše přístupové body jsou vybaveny speciálními záložními zdroji, aby i při výpadku napájení běžely až dalších 6-8 hodin.

Do naší internetové rodiny přibylo dalších cca 30 nových domácností a firem - včetně významných firem v našich obcích - Penzion Mandl, Elektroslužby Kovář, Obecní úřad Řetová, společnosti Armat s.r.o. Pro mnoho z nich také zajišťujeme správu jejich firemní sítě. Takže nás je celkem již téměř 150, což znamená, že Internet od Dobré Sítě má již každý třetí dům v obou obcích!

Rozšířili jsme také naše pokrytí. V obou obcích jsme zřídili dohromady nové tři přístupové body, abychom naše služby dokázali dodat v nezměněné kvalitě všem zákazníkům, kteří o to požádali.

A nejen proto jsme také museli navýšit přívodní konektivitu od našeho poskytovatele internetu. Ale i proto, že jsme šli s dobou a modernizovali jsme naše tarify a za STEJNÉ peníze jsme vše našim klientům dali VYŠŠÍ rychlosti.

S tím ruku v ruce šla i výměna hardware. V obou námi pokrývaných obcích tak nyní naleznete výkonné přístupové body, routery... Do Řetové jsme na začátku roku zakoupili úplnou novinku, jeden z nejvýkonnějších routerů, který lze od výrobce Mikrotik, na kterém stavíme naši síť, pořídit.

To jsme provedli hlavně proto, že původní hardware, který v naší síti byl od jejího vzniku, začal odcházet. Díky tomu došlo i k několika hodinovým výpadkům. Je to prostě elektronika. Nicméně nechceme, aby se to opakovalo, proto když se něco takového stalo nejméně dvakrát, hned jsme problémové zařízení vyměnili za novější, modernější a výkonnější. A to proto, že nechceme řešit výpadky, ale chceme investovat do rozvoje sítě. To má smysl :)

Občas také došlo v elektrické síti k přepětí nebo kratičkým výpadkům dodávky energie v jejichž důsledku pak se zařízení někdy "zaseklo". Takové zařízení pak stačí jednoduše restartovat, ale jak to provést efektivně (rozumněj rychle :) ), když zrovna jako na potvoru jsou majitelé domu, kde máte přístupový bod na dovolené?

Jednoduše. Na všechny naše přístupové body dodáváme GSM jednotku, na kterou jsme schopni se připojit přes mobilní síť a na dálku vše zrestartovat :)

Na začátku roku jsme spustili nové webové stránky, které jsme si sami tvořili. A nejednou jsme na ně slyšeli od vás chválu. Bylo dokonce i několik takových firem, kteří nás oslovili, abychom pro ně vytvořili redesign jejich vlastních webových stránek. Dále jsme začali dodávat repasované počítače a notebooky s dvouroční zárukou, které jsou výkonově srovnatelné s novými počítači, ale s minimálně poloviční cenou :)

Během roku jsme spustili také několik vlastních webů nabízející naše služby - například telnes.cz nebo servispc-trebova.cz a v nadcházejím roce budeme s tímto trendem rozhodně pokračovat!

Koncem roku jsme se také stali členy mobilní virtuální sítě Mobil21, a připojili několik prvních zákazníků, kteří již spokojeně volají, SMSkují a datují. Do konce roku je ještě naplánována portace dalších 13 telefonních čísel.

A co nás čeká v roce 2018? Kromě modernizace a rozšiřování stávajících služeb, ve kterých nechceme polevit, máme v plánu i nějaké novinky. O tom ale až někdy příště :)