Nakazit se je tak snadné. 

Odvirování

Chová se váš počítač podivně a dělá věci, které nemá? Je pomalý? A jste si jisti, že není infikovaný a tvůrce viru právě neovládá váš počítač a neútočí zrovna třeba na servery Microsoftu?

Dnes už se viry netvoří proto, že nějaký mladý kluk si chce vyzkoušet svoje schopnosti a někomu uškodit. Jsou v tom velké peníze - viry dnes slouží k útokům na internetové agentury a servery. Na internetu si můžete za pár korun koupit službu, kdy útočník použije svoji vybudovanou farmu infikovaných počítačů k tomu, aby někomu znepříjemnil život. Jste si jisti, že váš počítač k takovým nekalým praktikám někomu neslouží? A víte, že i když vy jste ten virus nevytvořil, máte plnou odpovědnost za to, že se z vašeho počítače útočí? Riskujete tím třeba nefunkčnost pošty, protože vás váš poskytovatel odpojí, nebo v krajním případě i popotahovačky s úřady.

Jiné viry zase slouží k zachycení hesel přístupu do banky a dokáží vám i podvrhnout stránku vaší banky za jinou (to je ten slavný phishing), kterou má jejich tvůrce pod správou. Díky tomu zjistí vaše heslo k přístupu. A určitým způsobem obejít kontrolu zadáním SMS kódu také není za určitých okolností úplně nemožné. Opravdu jste si jisti, že o své peníze nemůžete přijít?

Nabízíme antivirový program Eset, který dle nezávislých testů nabízí velmi efektivní ochranu před viry. Ale i v případě, že už je váš počítač zavirován nebo si to prostě jen chcete efektivně ověřit, zavolejte nám. Poradíme :-)

Jak si antivirus vede v nezávislých testech? Podívejte se sami a odpovězte si na otázku: 

Když je řešení dodáváno zdarma,
skutečně musí být natolik kvalitní jako placené a neustále vylepšované řešení?

Objednávejte na našich stránkách eset.dobrasit.cz.